Історія навчального закладу


 Стрімкими темпами росло місто в 50-ті, 60-ті, 70-ті роки. І сьогодні у місті не припиняється будівництво. Місто будували, як-то кажуть, усім миром, спеціалісти приїжджали з усієї країни. Але була потреба у постійному приливі добре навчених спеціалістів-будівельників. Тому у 1965 році засновано Сєверодонецьке професійно-технічне училище № 98.

З того часу спеціалізація навчального закладу не змінювалася.

У 2003 році наказом Міністерства освіти і науки України СПТУ № 98 в числі шести перших із 70-ти професійно-технічних училищ області реорганізовано в ліцей.

Першим директором ПТУ № 98 м.Сєверодонецька була Кравцова Ельза Максимівна, яка започаткувала фундамент стабільності, надійності, високої моралі. Нині вона викладач Сєверодонецького технологічного інституту, кандидат педагогічних наук. 

У 70-80 р.р директором училища став Хмара Іван Олександрович, який зробив чималий внесок в укріплення матеріально-технічної бази. У навчально-виховному процесі велику увагу приділяв патріотичному, трудовому й фізичному вихованню молоді. 

Рук будівельників не вистачало і в сільському господарстві. У зв’язку з цим було відкрито нову професію: «Робітник сільського будівництва».

 Початкові виробничі уміння і навички учні засвоювали у майстернях, а вдосконалювали на виробничій практиці треста «Сєверодонецькхімбуд», базовому підприємстві.

 З 1981 по 1996 рік колишнє ПТУ № 98 очолював директор Мохонько Борис Борисович, якого обрали завідувачем відділом народної освіти м.Сєверодонецька.

 За роки роботи в якості директора він розумів, що треба вдосконалювати матеріально-технічну базу, вводити нові професії, забезпечувати регіон робочою силою. З кожним роком збільшується кількість учнів, тому виникла потреба розширення матеріально-технічної бази. Мохонько Б.Б. побудував новий учбовий корпус на 600 місць, з новими обладнаними кабінетами загальноосвітньої, спеціальної підготовки учнів.

Крім «Сєверодонецькхімбуд», базовими стали трест «Промхіммонтаж» та котельно - механічний завод, на яких проходили і дотепер проходять виробничу практику учні. У майстернях оздоблювачів, електрогазозварників, столярів будівельних, мулярів учні відпрацьовують уміння й навички, які максимально наближені до виробництва, займаються випуском корисної продукції. І сьогодні у Сєвєродонецьку не припиняється будівництво. Учні та випускники ліцею допомагають створювати нове місто-красень.

 Нинішній директор Гречишкін Борис Якович піклується про престиж навчального закладу, відкриваючи нові сучасні професії: "Монтажник гіпсокартонних констукцій", "Слюсар - збирач металевих конструкцій", "Зварник пластмас", "Робітник зеленого будівництва. Квітникар".

Результатом оновлення матеріальної бази ліцею, навчально-виробничого процесу стало відкриття у 2004 році Навчально-практичного будівельного центру сумісно з компанією Хенкель Баутехнік Україна.

 17 грудня 2018 року на базі ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» за соціального партнерства компанії-виробника сучасного обладнання"Fronius (Україна)" і міського центру зайнятості відкрито Навчально-практичний центр з професій «Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник».

  • history-1.jpg
  • foto20.jpg
  • licey_3.jpg
  • foto12.jpg
  • foto14.jpg
  • foto19.jpg