Новини


                                                                                                                                                      

 Більше новин тут

Наша сторінка на Facebook

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зустріч з А.І. Сербіною – донькою О.А. Деревської

Хлопці і дівчата, агов! Хто не встиг 14-го на зустріч з Аллою Іванівною Сербіною – донькою Матері-героїні Олександри Аврамівни Деревської – ми потурбувалися і про вас: відеозвіт тут.

День студента відбувся

Про емоції дізнайся тут: spsl.org.ua/news/28 і тут: День студента - 2019

15.11.2019

 

 

Зустріч ліцеїстів з А.І. Сербіною


У житті кожного з нас є людина, яка підносить нас у своїх долонях догори, розправляє нам крила і говорить: «Лети, дитинко, лети!». Найчастіше це мама.

Саме про таку маму – матір-героїню Олександру Аврамівну Деревську, яка виховала за своє життя 48 чужих діточок, – і довідалися сьогодні наші ліцеїсти. Довідалися з перших вуст – від прийомної доньки Деревських – Алли Іванівни Сербіної.


Кілька світлин з цієї зустрічі і щира вдячність Аллі Іванівні, а портрет О.А.Деревської з дітьми – з сайту http://derevskaja.com/ (віртуальний музей материнського подвигу Олександри Аврамівни).

14.11.2019

 Ще одна зірочка з першого курсу

Першокурсник Андрій Коляда (перший с правого боку) на минулому шаховому турнірі пам’яті Олександра Веремеєнка посів перше місце серед ліцеїстів, програвши лише гостеві – Данилу Коваленку, учаснику Чемпіонату України з класичних шахів серед юнаків.

– Це моя перша значна перемога, – говорить Андрій.
А розпочиналося захоплення хлопчини шахами, років з шести: вдома Андрій грав у шахи і нарди з дідусем, а у початковій школі – з товаришами.
– Чим тобі подобаються шахи?
– В них треба думати, мати певну тактику.
– Ще якийсь вид спорту приваблює?
– Третій рік поспіль самостійно займаюсь важкою атлетикою.
– А чому обрав для навчання професію саме зварника?
– Якось побачив фільм про те, як на заводі збирають спортивні автомобілі: зварник там – чи не найголовніша людина. Та й дідусь дещо з зварювання показував: він не професіонал – любитель цієї справи, проте зацікавив.
– Чому ще ти навчився у дідуся?
– Дрова пиляти електричною пилкою. Та багато чому...
– На кого з своїх близьких ти б хотів бути схожим по ставленню до життя, до людей, до справи?
– На дідуся: він чесний і справедливий. Вимогливий, але справедливий.
– З таким, як за мурованою стіною?
– Так, – посміхається Андрій.

Фото Владислава Кутька

12.11.2019
 

 

Мій ліцей – найкращий. 

 Саме так вважають наші учні. Ось перегляньте-но творчий проект, який здійснився завдяки їхнім старанням.

08.11.2019

 

Разом з усіма

Наш ліцей разом з усією країною пише Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

08.11.2019

 

 

 

Турнір на згадку

Cьогодні у ліцеї відбувся шаховий турнір пам’яті нашого випускника Олександра Веремеєнка.
Ліцеїсти мали змогу позмагатися із справжнім чемпіоном – Данилом Коваленком, який навчається в ЗОШ №4.
Спочатку хлопці та дівчата змагалися один з одним. А на тих, хто виявився сильнішим, чекав поєдинок з Данилом. Юний шахіст грав відразу на семи дошках. І виграв.
Добре тримався й Іван Аніщенко – учень четвертого класу школи №12. З ліцеїстів же останніми вибули з гри Дмитро та Данил Щербакови і Андрій Коляда, вони і стали призерами. Анастасія Шамрай грала в шашки і також була заохочена за волю до перемоги.
Турнір відбувся завдяки зусиллям волонтерського загону ліцею.
А фоторепортаж події підготував Влад Кутько. Це дебют Влада у якості фотокореспондента.
07.11.2019

Відбулися збори

5 листопада трудовий колектив ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» на загальних зборах визначився з кандидатурою на посаду директора навчального закладу: більшістю голосів було обрано нинішнього керівника Бориса Яковича Гречишкіна.

Думка колективу співпала з висновками конкурсної комісії, до якої входять представники ЛОДА,  керівники підприємств будівельної галузі регіону, керівники навчальних закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

07.11.2019

 

 

 

У ліцея – срібло

 

Наш ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» нагороджено срібною медаллю ХІ Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» у номінації «Конкурентоздатний фахівець – сучасна стратегія закладу професійної (професійно-технічної) освіти».

Узагальненням досвіду з інтегрування питань енергоефективності в навчальний матеріал предметів професійно-теоретичної підготовки займався викладач спецдисциплін с 33-річним педагогічним стажем, викладач вищої категорії Сергій Миколайович Яструбинський.  

Вітаймо!

31.10.2019

  


 Не можна забути

Щороку 28 жовтня наша країна  відзначає День визволення України від фашистських загарбників. Про основні віхи того визволення та історію подвигу радянського народу учням нашого ліцею нагадали у музеї Бойової слави міського Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

28.10.2019

 

  
Наш ліцей на форумі

Сьогодні у Льодовому палаці Сєвєродонецька відбувся Перший обласний презентаційний форум «Живи та працюй в Україні».  Про його мету красномовно говорить сама назва.

Учасниками форуму стали представники закладів професійно-технічної і вищої освіти Луганщини, старшокласники загальноосвітніх шкіл, підприємства області та громадські організації.

Долучився до форуму і Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей. Всі бажаючі могли дізнатися про професії, яким навчають у нас, а також взяти участь у майстер-класі з оздоблення інтер’єру чи спробувати сили у зварюванні.

Більше вражень у світлинах: СПБЛ на форумі "Живи та працюй в Україні"

16.10.2019


 

У нас буде філія технікуму?

Третього жовтня відбулася зустріч виконуючого обов’язки міського голови Вячеслава Петровича Ткачука з заступником директора з виробничої роботи Дніпровського технікуму зварювання та електроніки імені Є.О. Патона Юрієм Степановичем Новіковим. 

Йшлося про можливість навчання на базі Сєвєродонецького професійного будівельного ліцею професіям «технолог зварювального виробництва» і «технік-дефектоскопіст».

Зацікавлена розмова у міськвиконкомі мала логічне продовження вже у стінах самого ліцею. Тут директор СПБЛ Борис Якович Гречишкін ознайомив Юрія Степановича з відкритим минулого року сучасним навчально-практичним центром з професій «Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник», а здобувачі освіти змогли задати свої питання щодо перспектив і умов подальшого навчання як у Дніпрі, так і у Сєвєродонецьку. 

На думку хлопців-зварників, це було б дуже добре – продовжити навчання до освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста у рідних стінах, поруч з домом.

Дорослі ж зголосилися об’єднати зусилля, щоб у молоді Сєвєродонецька якомога швидше з’явилася така змога. А на щастя ще й вдарили у церковного дзвона.

А наступного дня було підписано й Тристоронній меморандум щодо відкриття філії технікуму.

Більше фото тут

04.10.2019 


Можна перевірити

Хто бажає переглянути вірні відповіді на запитання минулого інтелектуального марафону - вам сюди: Люблю і знаю Україну.

 29.09.2019