Слюсар із збирання металевих конструкцій


                                  ХАРАКТЕР РОБОТИ
 

Історія професії починається в середині XX ст. коли розвиток металургії дав можливість застосовувати в металевих конструкціях міцну низьколеговану сталь, що істотно полегшило масу конструкцій і дозволило створювати споруди більших розмірів.
 
Сучасні архітектори люблять використовувати метали для надання будівлям унікального вигляду. Каркаси хмарочосів і дротяний скелет залізобетону, основа для скління, вентиляційні труби і труби опалення, покрівля - це далеко не повний список виробів, в яких без металу не обійтися.
 
Для складання металевих конструкцій слюсарю потрібно уявляти, як буде виглядати і функціонувати майбутня конструкція. Крім вміння читати креслення робітник повинен мати просторову уяву і мислення. Знання властивостей конструкційних матеріалів, хімії, фізики, математики будуть постійними помічниками у його трудовій діяльності. Для точного стикування деталей потрібно мати розвинутий окомір, гарну координацію рухів, вміти точно і тонко дозувати зусилля. В той же час слюсар із складання металевих конструкцій повинен мати фізичну силу і витривалість.
 
 
УМОВИ РОБОТИ ТА РИНОК ПРАЦІ
 
Слюсар – дуже поширена багатопланова професія. Існує широкий спектр слюсарних робіт, тому зазвичай працівники спеціалізуються з одного (певного) виду робіт. Слюсар із складання металевих конструкцій задіяний при монтажі різноманітних конструкцій: каркасів, мостів, естакад, трубопроводів, резервуарів тощо. Широкого застосування професія набула на підприємствах машинобудівної, суднобудівної, транспортної, хімічної, будівельної, енергетичної галузей.
 
Металеві конструкції застосовують у всіх видах будівельних та інженерних споруд. Завдання слюсаря із складання металевих конструкцій полягає в тому, що він комплектує заготовки з прокату різної форми, обробляє, підганяє і за допомогою зварювальних, клепальних та інших операцій з’єднує деталі у різні конструктивні елементи та комплекси.
 
Слюсар виконує операції, в основі яких є холодна обробка металів, а саме: розмічання, різання, гнуття, обробка отворів, нарізання різьби тощо. Відповідно до властивостей матеріалів слюсар із складання металевих конструкцій вибирає інструмент, пристосування, встановлює послідовність складання конструкції та здійснює контроль згідно технічних умов креслення.
 
У своїй роботі слюсар із складання металевих конструкцій використовує 4 групи інструменту, а саме: різальний, вимірювальний, контрольний та слюсарно-монтажний. На сучасному етапі більшість з інструментів є механізованими.
 
Якісне складання конструкцій неможливе без застосування різноманітних пристроїв, серед яких плити, кондуктори, шаблони, стапелі тощо.
 
Для того, щоб отримати заготовки потрібного розміру використовуються гільйотинні ножиці, комбіновані прес-ножиці, дискові плити тощо. Безпосередньо складання виконується за допомогою збирального та іншого обладнання.
 
За сучасної ринкової економіки металоконструкції потрібні дедалі в більших масштабах як при складанні простих, так і при спорудженні промислових будівель, ліній електропередач, ангарів, критих ринків. Потреба в робітниках такої професії постійно зростає.
 
СПОРІДНЕНІ ПРОФЕСІЇ:
 
¨      слюсар-монтажник;
¨      слюсар-ремонтник;
¨      слюсар-механоскладальник.
  
ОСВІТНЯ ПІДГОТОВКА.
 
Професію cлюсара із збирання металевих конструкцій можна отримати у професійно-технічних училищах будівельного профілю, технікумах. Вищу освіту – у будівельних академіях.
 
 
Тип навчального закладу:Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей
Термін навчанняна базі   11 класів – 1 рік
Необхідні знання з загальноосвітніх предметів:креслення, математика, інформатика, фізика.