Регіональний навчально-практичний будівельний центр


Henkel СеверодонецкHenkel Северодонецк

З метою оновлення змісту освіти, використання інноваційних технологій навчання, пошуку шляхів соціального партнерства на базі Сєвєродонецького професійного будівельного ліцею 31 березня 2004 року було відкрито Навчально-практичний будівельний центр сумісно з компанією «Хенкель Баутехнік (Україна)», який набув статусу регіонального.

За п’ять років існування НПБЦ нами накопичено великий досвід вивчення технологій і матеріалів від компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)». Діяльність нашого навчального закладу в даному питанні необмежена. В ліцеї розроблена навчальна програма для учнів з професії «Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр» та слухачів , якою передбачено вивчення нових технологій і матеріалів у будівництві. Henkel Северодонецк

Сєвєродонецький НПБЦ здійснює зв’язок між підприємством – виробником сучасної будівельної продукції та будівельними організаціями, впроваджує новітні прогресивні технології, здійснює підготовку учнів та слухачів за напрямами: «Плиткове облицювання матеріалами «Ceresit»; «Улаштування підлоги матеріалами «Ceresit»; «Системи утеплення фасадів матеріалами «Ceresit»; «Реставрація фасадів будинків матеріалами «Ceresit»; «декоративне оформлення фасадів матеріалами «Ceresit»; «Гідроізоляційні роботи матеріалами «Ceresit».
Слухачами центру є перш за все учні нашого навчального закладу. Також на його базі проходять семінари для учнів інших професійно-технічних навчальних закладів, робітників будівельних організацій, безробітних, направлених службами центрів зайнятості, майстрів виробничого навчання та викладачів спеціальних дисциплін будівельного профілю. Не виключена можливість навчання й за індивідуальною формою.
Ті, що пройшли підготовку в НПБЦ, отримують сертифікати компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)».

Henkel Северодонецк Henkel Северодонецк

Henkel Северодонецк Henkel Северодонецк Henkel Северодонецк Henkel Северодонецк

Тут можна переглянути відеоролик До п’ятої річниці Регіонального навчально-практичного будівельного центру.

З кожним роком кількість слухачів збільшується - про це говорять наші показники.

Показники роботи Навчально-практичного будівельного центру

Заходи, які відбулися у Сєвєродонецькому навчально-практичному будівельному центрі:

Henkel Северодонецк
 • 31.03.2004 р. – день урочистого відкриття СНПБЦ.
 • 2004 р. проведено 2 семінари – практикуми для педагогічних робітників ПТНЗ Луганської області, в яких взяло участь 52 чоловіка.
 • Травень 2005 р. – семінар-практикум для представників будівельних організацій міста Сєвєродонецька.
 • Травень 2005 р. – ІІ тур Всеукраїнського конкурсу з професії «Лицювальник-плиточник», в якому взяло участь 11 представників ПТНЗ Луганської області. І місце зайняв учень СПБЛ Овчаренко Данило.
 • 29 травня 2005 р. – участь у міському святі з нагоди 100-річчя компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)». З представленням нових матеріалів та демонстрацією нових технологій.
 • Жовтень 2005 року – обласний семінар-практикум для педагогічних працівників ПНТЗ.
 • Січень-грудень 2006 року – семінари-практикуми для учнів і майстрів виробничого навчання регіональних ПТНЗ за новими технологіями компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)».
 • Травень 2006 року – ІІ тур Всеукраїнського конкурсу з професії «Штукатур», в якому взяло участь 18 представників ПТНЗ Луганської області, І місце в якому зайняв наш учень Голій Андрій.
 • Січень-грудень 2007 року – семінари-практикуми для учнів регіональних ПТНЗ за новими технологіями, для обласних центрів зайнятості.
 • 19 квітня 2007 року – семінар-зустріч з експертною групою Харківської області з інноваційних технологій при підготовці кваліфікованих робітників будівельного профілю в ПТНЗ
 • 25 квітня 2007 року – Всеукраїнський конкурс «Майстер-клас»;
 • 29 лютого 2008 року - Клуб будівельників організував семінар з теми «Укладка систем скріпленої теплоізоляції»;
 • 12-13 березня 2008 року – семінар-тренінг «Практичне застосування тренінгових технологій», який відбувся в рамках українсько-німецького проекту «Підтримка реформи професійно-технічної освіти в Україні».
 • СПБЛ тісно співпрацює з обласним та міським центрами зайнятості. Усі слухачі, які здобувають професію «Штукатур, лицювальник-плиточник» обов’язково проходять підготовку в Навчально-практичному будівельному центрі.

  Теоретичний матеріал завжди закріплюється практичними навичками у виробничій майстерності центру з використанням матеріалів торгової марки «Ceresit» та новими сучасними інструментами.

  Навчально-практичний будівельний центр знаходиться у приміщенні колишнього старого корпусу ПТУ № 98. Зусиллями учнів та майстрів виробничого навчання за допомогою інструктора від німецької компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)» приміщення набуло сучасного вигляду. Кількість місць для слухачів – 40. Центр має відповідну базу, створену за сприяння компанії.

  Є майстерня для відпрацювання практичних навичок в яких демонструється зразки сучасної декоративної штукатурки, послідовність виконання шарів штукатурки, приклади влаштування плиткою стін, гідроізоляції, підлоги плиткою і т.інше.

  Викладачі та майстри виробничого навчання центру – це висококваліфіковані фахівці, які передають свій досвід і знання сучасних матеріалів і технологій компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)», вчать опанувати професійні тонкощі.

  Працівники центру з метою підвищення кваліфікації теж беруть активну участь у семінарах, які організовує та проводить «Хенкель Баутехнік (Україна)»

  Інформація про створений на нашій базі навчально-практичний будівельний центр поширюється за межі регіону. Тому збільшується й кількість слухачів.

  Ця інформація як особистісно орієнтований елемент використовується при проведенні професійної орієнтації в учбових закладах міста, яка спрямована на виконання державного замовлення. І треба сказати, що ось уже кілька років план державного замовлення на спеціалістів - оздоблювачів не зменшується. На сьогодні – це найпопулярніша серед будівельників професія, яка користується попитом на ринку праці. Маючи достатній досвід роботи з профорієнтації, ми розробляємо, замовляємо й розповсюджуємо продукцію (оголошення, листівки, календарі, буклети) розташовуємо оголошення, відео реклами, статті у засобах масової інформації.

  Стало очевидним, що без створення відповідної матеріально-технічної бази неможливо вирішити проблему якісної підготовки робітничих кадрів.

  СПБЛ за 40 років роботи підготував понад дев’ять з половиною тисяч кваліфікованих робітників та створив міцну матеріально-технічну базу: 7 майстерень, Навчально – практичний будівельний центр, 15 кабінетів загальноосвітньої та професійно-теоретичної підготовки, один сучасний комп’ютерий клас (другий очікується), бібліотека з книжковим фондом 40 тисяч примірників, актова та спортивна зали, тренажерний зал, зал тайського боксу, їдальня, гуртожиток. Контингент учнів складає 397 чол.

  Підготовку ведуть 38 висококваліфікованих педагогічних працівників, серед них шестеро відмічено знаком «Відмінник освіти України», 10 викладачів мають вищу та першу категорію.

  У навчальних кабінетах та майстернях є все необхідне унаочнення та обладнання.

  Кращі педагогічні кадри працюють й у Навчально-практичному будівельному центрі: Букрєєва С.А., Колеснік О.П., Веретельнікова Т.О.

  Завдяки матеріально-технічній та фінансовій підтримці компанії «Хенкель-Баутехнік (Україна)» у НПБЦ оформлені класи теоретичного навчання, які оснащені технічно документацією, переліком інструкційно-технологічних норм, фрагментами конструктивних рішень із застосуванням сучасних будівельних матеріалів, теле – та відеоапаратурою тощо, необхідною навчально-та методично літературою.

  Діяльність НПБЦ належним чином оцінена Управлінням освіти і науки, Науково-методичним центром В Луганській області, також представниками компанії «Хенкель-Баутехнік (Україна)» із м. Кієва.

 • У 2005 р. Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей взяв участь у педагогічній виставці «Профтехосвіта - 2005р.» з теми «Інноваційні технології у будівництві» Свій досвід з інновацій, інформацію про фахові конкурси, конкурси профмайстерності, реклами ми постійно висвітлюємо у засобах масової інформації, а саме: у газеті «Сєвєродонецькі вісті», у щотижневику «Проспект», у Сєвєродонецькому телерадіовіснику, в обласній газеті «Профтехосвіта Луганщини», у Всеукраїнському журналі «Професійно-технічна освіта» та газеті «Освіта України».
 • У 2005-2007 рр. було узагальнено педагогічні досвіди Букрєєвої С.А., викладача спецдисциплін оздоблювачів, Колеcнік О.П., майстра виробничого навчання.
 • У Всеукраїнському конкурсі «Майстер клас» Колеснік О.П. посіла призове місце.

  Таким чином, за всіма напрямками діяльності є свої позитивні результати.
  Наш НПБЦ популярний у місті, ми співпрацюємо з торговим будинком «Майстер», беремо участь в різних міських заходах, презентаціях, конкурсах, де представляємо будівельні професії, нові матеріали і технології від компанії «Хенкель-Баутехнік (Україна)»
  Стало вже традицією проводити обласні конкурси професійної майстерності серед учнів ПТНЗ на базі Центру.

 • У травні 2005 року в НПБЦ відбувся другий етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності за професією «Лицювальник-плточник». У заході взяли участь представники всіх будівельних ліцеїв області. Найпрофесіональнішим виявився вихованець нашого ліцею Овчаренко Данило, який посів І місце. а на завершальному етапі цього ж конкурсу у м. Дніпродзержинську – ІІІ призове місце.
 • У травні 2006 року в майстерності з професії «Штукатур» змагалися учні з різних міст Луганщини, і знову І місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу серед учнів ПТНЗ зайняв учень СПБЛ Голій Андрій, який здобув право поїхати на заключний етап конкурсу у місто Суми.

  Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей бере активну участь в оновлені змісту профтехосвіти, тобто в апробації й запровадженні Державних стандартів ПТО України.
  Сучасна ринкова економіка чітко визначає перспективи розвитку учбового закладу. Тож вони полягають в тому, щоб разом з державою нам рости, формуючи якісно нову робочу силу в особі висококваліфікованого робітника.
  І тоді найвищим результатом створення благ на землі буде робота наших випускників за світовими стандартами.

  • center-02-henkel.jpg
  • center-03-dia.png
  • center-10.gif
  • center-01.jpg
  • center-06.jpg
  • image024.png
  • image026.png
  • image034.jpg
  • image036.jpg