Монтажник гіпсокартонних конструкцій


ХАРАКТЕР РОБОТИ
T_objects_items_F_image2_I_121_v1Гіпсокартон – це будівельний матеріал, який дозволяє швидко втілити найсміливіші  фантазії архітекторів та дизайнерів. Простий для монтажу, він з легкістю сприяє нестандартним рішенням щодо функціонального дизайну. Вироби з гіпсокартонних листів можуть бути різноманітні, починаючи від багатофункціональних перегородок та стелажів для офісних приміщень та завершуючи цілими підвісними системами для палаців урочистих подій.
 
Варіантів дизайнерського пошуку безліч. Кожен архітектор прагне не повторювати інтер'єр, щоразу додаючи нову родзинку. У вирішенні цих завдань важливу роль відіграє монтажник гіпсокартонних конструкцій, майстерністю якого   створюються складні форми в інтер'єрі — гнуті стіни і стелі, колони і пілони, кyпoли, об'ємні бордюри, які надають багатоваріантність інтер'єрам і високу архітектурну виразність приміщенням.
 
Сьогодні гіпс використовується не тільки в первинному вигляді, але й у складі гіпсокартонних і  гіпсоволоконних плит. А першим придумав цю технологію американець Огаст Секкет, який в травні 1894 року отримав патент на новий вид будівельного матеріалу - лист товщиною  5 мм.
 
Цей лист був зроблений з 10 шарів паперу, склеєного гіпсом. Вже тоді цей матеріал стали називати гипсокартоним листом.
 
Пізніше, на початку ХХ століття, матеріал удосконалив Стефен Келлі. Він запатентував лист, який складався з двох шарів картону і гіпсового сердечника посередині, а Кларес Утцманн винайшов загорнений край.
 
В Європі перша фабрика з виробництва гіпсокартона була відкрита 1917 року в Англії. Через деякий час технологія виробництва гіпсокартонного листа потрапила до Німеччини. А вже в Німеччині  двоє братів, гірських інженерів  Карл і Альфонс Кнауф, в 1932 р. створили власну компанію «Гебрюдер Кнауф, Вестдойче Гіпсверке». Гіпсокартонні листи сучасного зразка фірма «Knauf» почала випускати в 1958 році.
 
Монтажник гіпсокартонних конструкцій має: 

• виконувати роботи з монтажу і ремонту гіпсокартонних конструкцій;
• знати основні види матеріалів і виробів для збору
гіпсокартонних конструкцій;
знати типи гіпсокартонної продукції, правила її пакування, транспортування та зберігання;
• знати способи шпаклівки швів, поверхонь, призначених для облицювання.

Монтаж гіпсокартонних конструкцій (стін, підвісних стель, перегородок, і тому подібного) складається з двох етапів: перший - це збірка й установка металокаркасу, другий - обшивка гіпсокартонними листами. 
 
 
УМОВИ РОБОТИ
 
Професія монтажника гіпсокартонних конструкцій різноманітна та творча. Відноситься до фізичної праці середнього навантаження і напруженості. Обмежень щодо  віку професія не має. Робота, як правило, однозмінна і проводиться вдень. При великих обсягах робіт монтажники гіпсокартонних конструкцій  можуть працювати у дві, а іноді у три зміни.
             
Роботи виконуються в різних кліматичних зонах, робітники працюють  у  приміщенні, на висоті, використовуючи ручний та електрифікований інструмент.
 
http://im6-tub-ua.yandex.net/i?id=189033401-57-72http://im2-tub-ua.yandex.net/i?id=199681344-63-72http://im6-tub-ua.yandex.net/i?id=121874456-50-72
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
РИНОК ПРАЦІ
  • ·       · Домобудівні комбінати.
  • ·         Будівельні організації.
  • ·         Житлово-комунальні управління.
  • ·         Ремонтні фірми.
 
ОСВІТНЯ ПІДГОТОВКА
                                                                                                  
 
 
 
Тип навчального закладу
Професійно-технічні навчальні заклади регіону:
Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей
Термін навчання
на базі:        9  класів – 3 роки
                    11 класів – 1 рік
Необхідні знання з загальноосвітніх предметів.
Читання креслень, хімія, фізика, математика, естетика, інформатика
 
ПЕРСПЕКТИВИ
 
 Якщо ви за покликанням творча людина і постійно знаходитесь у пошуку, здобувши професію монтажник гіпсокартонних конструкцій, ви навчитесь: створювати найвишуканіший інтер'єр будь-якого приміщення, монтовувати віконну чи дверну арку, виконувати монтаж вишуканого дизайну підвісної стелі, облаштовувати стінні вітражі, виготовляти найрізноманітніші перегородки стін.
 
Професія користується найбільшим попитом на ринку праці.
 
main-0e3926afa91dfa02fed2246145b0d13710942_2_s2
 
  
СПОРІДНЕНІ ПРОФЕСІЇ
 
Близькими монтажнику гіпсокартонних конструкцій є багато будівельних професій, а саме: маляр, лицювальник-плиточник, оздоблювач, електрик, штукатур, дизайнер.