Столяр будівельний, тесляр


ХАРАКТЕР РОБОТИ

Столяр будівельний — одна з основних будівельних професій.
 
Обробка деревини — серед найстародавніших ремесел, які опанувала людина. Завдяки своїм чудовим властивостям дерево і зараз залишається цінним та широко вживаним будівельним матеріалом.
 
Столярна ж справа споріднена з теслярською: на будівництві в колишні часи ті та інші роботи виконувалися одними і тими ж людьми. Розділення професій столяра і тесляра відбувалося поступово, коли підвищувалися вимоги до якості обробки дерев'яних конструкцій, виробів з дерева. Звичайною сокирою умілі майстри 

Стародавньої Русі створили прекрасні дерев'яні споруди, меблі і інші предмети ужитку, що і нині є великою художньою і культурною цінністю.
 
З часом з'являлися нові, досконаліші інструменти для обробки дерева, розширювалося застосування його в будівництві.
 
Результатом роботи столяра сьогодні є виготовлення, складання та встановлення виробів з деревини: віконних рам, сходових огороджень, меблів, дверей та інших предметів домашнього вжитку, корпусів легких суден, музичних інструментів.
 
У наш час більшість столярних виробів виготовляється в заводських умовах за допомогою деревообробних верстатів. Праця столяра значно полегшилася завдяки використанню механізованого та електрифікованого інструменту. Але і зараз під час виконання столярних робіт використовуються такі інструменти, як долото, напилки, викрутки, стамески, кліщі, рубанки, свердла, рулетка, рівень, циркуль.
                                                           
Професія потребує чіткої координації рухів рук, доброго окоміру, обережності, акуратності під час виконання роботи.
 
Для учнів, які мають схильність до ручної праці, моделювання і конструювання, полюбляють працювати з деревом, професія столяра стає справою всього життя.
 
 

Столяр будівельний повинен вміти:

• виконувати столярні роботи;
• обробляти деревину електроінструментом і вручну;
• виготовляти і встановлювати прості столярні вироби.

 

Столяр будівельний має знати:

• основні властивості деревини;
• способи приготування столярного клею;
• основні породи та дефекти деревини;
• правила поводження з електроінструментами;
• способи виготовлення з’єднань і збирання елементів столярних виробів;
• способи забивання окремих місць деревини.
 
                 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Поряд з основною професією Ви оволодієте знаннями тесляра.

Ця професія не втратила своєї актуальності і сьогодні. Будівництво не може обійтися без умілих рук, кмітливості і майстерності тесляра.

Пішли у минуле ті часи, коли основним інструментом тесляра була лише сокира. Технічний прогрес поступово механізував теслярську працю, зробив її більш цікавою і творчою. Сучасний тесляр широко застосовує електричні і механічні інструменти. А розширення виконавських функцій робить професію більш привабливою. Поле діяльності тесляра нині включає будівництво житла, виготовлення деталей внутрішнього обладнання та оздоблення, реставрацію старовинних будинків.


На великому будівництві та в будівельних бригадах, на меблевих фабриках і на маленьких приватних меблевих підприємствах, працюють робітники цих чудових професій.

Це одна з небагатьох робітничих професій, якої постійно потребують підприємства України.